1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Web Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalıdır?

Web Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalıdır?

Web Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalıdır?

Web Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalıdır?

Gün geçtikçe hayatımızda daha önemli bir hale gelen akıllı telefonlar daha fazla yaygınlaştıkça mobil internet kullanımı da her geçen gün artış gösteriyor. Bu durumda en fazla etkili olan şey dünyada internet kullanımının %75’inin mobil cihazlar üzerinden yapılıyor olmasıdır. Hâl böyle olunca sitelerin mobil platformlarda daha fazla görüntülenme aldığını görebiliyoruz. Her kullanıcı internete bağlandığı platform neresi olursa olsun bağlandıkları sitenin açılış hızı ve görselliğinin mükemmel olması gerekmektedir. Bu sebeple internet sitelerinizi ziyaret eden kişilerin beklentilerini karşılamak ve onlara daha hızlı bir hizmet sunmak için sitelerinizi mobil uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir.

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir?

İnternet sitelerinin mobil uyumlu hale getirilmesi kullanıcıların internet sitesine mobil cihazlardan bağlandığında görüntü kalitesinin daha mükemmel hale gelmesini sağlamaktadır. Bu sayede kullanıcılar siteye girdiklerinde mobil cihazlardan dahi olsa paylaşımlarınızı en iyi şekilde görüntülemenizi sağlamaktadır. İnternet sitelerinin mobil uyumlu olması durumunda sitenize mobil cihazlardan gelen trafikte de büyük ölçüde artış görebilirsiniz. Her platformda en iyi kaliteyi sunan internet siteleri kullanıcılara daha fazla güven veriyor. Bu sayede eğer ki satış yaptığınız bir internet sitesi var ise bu sitede satışlarınız da gözle görülür derecede artış gösterecektir.

Mobil Uyumlu Web Sitesi Kullanmanın Avantajları

İnternet üzerinden alışveriş yapan kişiler alışveriş yaptıkları sitelerin muhakkak profesyonel bir görünüme sahip olmasını bekliyor. Her araçla yaptıkları girişte mükemmel bir görünüm özellikle kullanım kolaylığı açısından kullanıcılarınızı rahatlatacaktır. Buna istinaden mobil uyumlu web sitesi kullanmanın avantajları aşağıda belirtilmiştir.

  1. İnternet sitelerinizi mobil uyumlu olarak tasarladığınızda mobil aramalarda siteniz rakiplerinize göre daha üst sıralarda çıkacaktır. Bu da doğrudan kullanıcıların aramalarda direkt olarak size ulaşmasını sağlıyor.
  2. Mobil uyumlu web sitesi tasarladığınız zaman mobil ve masaüstü görünümlerde farklı farklı temalar kullanmanıza gerek kalmıyor. Masaüstü temanızda kullandığınız tema direkt olarak mobilde de düzgün bir şekilde görüntüleniyor.
  3. İnternet sitenize girdiğiniz tüm içerikler aynı anda mobil ve masaüstünde görüleceği için resimleri de optimize etmemize gerek kalmıyor.

Bu sebeple internet sitelerinizi kullanıcı odaklı hale getirmek için muhakkak mobil uyumluluk konusunun üstüne düşmeniz gerekiyor. Eğer ki bu şekilde üstüne düşerseniz gerçekten mükemmel denilebilecek geri dönüşler alabileceğinizin garantisini verebilirim.

Yorum Yap